Spitalul Clinic de Recuperare Medicală Băile Felix

Făcând click pe imagine puteți accesa pagina cu albumele de fotografii ale secției de copii din Băile 1 Mai (sau aici)

Secția de recuperare, medicină fizică și balneologie copii

Băile 1 Mai

Primum nil nocere. Salus aegroti suprema lex.

             Secția are 110 locuri pentru copii și 20 locuri pentru însoțitori.

             În această secție se internează copii și tineri până la vârsta de 26 ani, dacă sunt elevi, studenți și dacă nu realizează venituri din muncă. Unitatea internează gratuit și însoțitorii copiilor sub 3 ani, precum și ai celor cu certificate de handicap grav, indiferent de vârstă, în limita a 20 locuri disponibile.

             Perioada de spitalizare și tratament este de 21 zile/serie, internarea se face pe serii. Seriile sunt alternative, fete-băieți (seriile 2018 și alte informații utile, aici).

             Internarea pacienților se face numai pe baza de programare prealabilă la tel:0259-318264 (cu cel puțin 2 luni în avans), iar aparținătorii au obligația de a confirma internarea cu cel puțin 10 zile înainte.

             Toate cheltuielile de spitalizare ale copiilor trimiși la tratament sunt decontate de Casa de Asigurări de Sănătate a județului Bihor.

Dr. Monica Fărcășan — Șef de secție

Dr. Carmen Avram

Dr. Daniela Miheș

Dr. Alexandra Pârlea

© 2007-2018  Ing. Petre Cevei

Pentru a ne contacta:

 

Spitalul Clinic de Recuperare Medicală

Telefon:    0259-318108, 318109

                 0730301010, 0359-800635, 800636

Fax:          0259-318135

E-mail: spitalfelix@rdsor.ro, spital_felix@yahoo.com

Dr. Dina Szabo

Dr. Mihai Rob

Asist.princ. Ionela Ungur — Asistentă șefă

LISTA NOMINALĂ

A PERSONALULUI MEDICAL DIN SECȚIA CLINICĂ DE

RECUPERARE, MEDICINĂ FIZICĂ ȘI BALNEOLOGIE COPII—BĂILE 1 MAI,

GRADUL PROFESIONAL, SPECIALIZARE ȘI COMPETENȚE

PAGINI SUPLIMENTARE

Pentru a accesa pagina cu seriile de tratament pe anul 2018 pentru copii la secția din Băile 1 Mai faceți clic aici, iar pentru a descărca în format pdf faceți clic aici.

SERII TRATAMENT COPII 2018

Nr. crt.

Numele și prenumele

Funcția

Gradul profesional

Specializarea

Competențe

1

Dr. Fărcășan Melania

Medic - Șef de secție

Primar

RMFB

 

2

Dr. Szabo Dina

Medic

Specialist

Specialist

RMFB

Medicină de Familie

 

3

Dr. Rob Mihai

Medic

Specialist

Medicină de Familie

 

4

Dr. Avram  Carmen

Medic

Medic

Primar

Primar

RMFB

Medicina de Familie

Homeopatie

Ecografie generală

5

Dr. Miheș Daniela

Medic

Primar

RMFB

 

6

Dr. Pîrlea Alexandra

Medic

Specialist

Neuropsihiatrie Infantilă

 

7

Ungur Ionela

Asistent medical-Șef

Principal

Medicină Generală

 

8

Chirilă Rodica

Fiziokinetoterapeut

Principal

Fiziokinetoterapie 

 

9

Papp Alina Ilca

Fiziokinetoterapeut

Specialist

Fiziokinetoterapie 

 

10

Hogaș Niculina

Fiziokinetoterapeut

Principal

Fiziokinetoterapie 

 

11

Bodea Mirela

Fiziokinetoterapeut

Specialist

Fiziokinetoterapie 

 

12

Cobileanschi Victor

Fiziokinetoterapeut

Specialist

Fiziokinetoterapie 

 

13

Avășanu George

Fiziokinetoterapeut

Debutant

Fiziokinetoterapie 

 

14

Lukacs Iuliana

Fiziokinetoterapeut

Debutant

Fiziokinetoterapie 

 

15

Tomciani Andreea

Asistent medical

 

BFT și recuperare medicală

 

16

Braga Ioana

Asistent medical

 

BFT și recuperare medicală

 

17

Adăscăliței Cinca Ionela

Asistent medical

 

BFT și recuperare medicală

 

18

Galea Ludmila

Asistent medical

 

BFT și recuperare medicală

 

19

Tent Amalia

Asistent medical

 

BFT și recuperare medicală

 

20

Cherecheș Marius

Kinetoterapeut

Principal

Kinetoterapie

 

21

Simota Monica

Kinetoterapeut

 

Kinetoterapie

 

22

Nagy Andreea Iuliana

Kinetoterapeut

Principal

Kinetoterapie

 

23

Mitrică Adina

Kinetoterapeut

Principal

Kinetoterapie

 

24

Popa Lorena-Florina

Kinetoterapeut

Principal

Kinetoterapie

 

25

Kovacs Ilona Beata

Kinetoterapeut

 

Kinetoterapie

 

26

Chișe Monica Raveca

Kinetoterapeut

Principal

Kinetoterapie

 

27

Șchiop Călin

Kinetoterapeut

Principal

Kinetoterapie

 

28

Adaus Dumitru

Kinetoterapeut

Principal

Kinetoterapie

 

29

Cadar Adrienn

Kinetoterapeut

Principal

Kinetoterapie

 

30

Puie Monica

Kinetoterapeut

 

Kinetoterapie

 

31

Puie Simona

Kinetoterapeut

 

Kinetoterapie

 

32

Miskolczi Ioana

Kinetoterapeut

 

Kinetoterapie

 

33

Stef Laura

Asistent medical

Debutant

Medicină Generală

 

34

Mezei Felicia

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

35

Muscă Simona

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

36

Szilagyi  Ludovic

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

37

Tirla Silvia Adriana

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

38

Opriș Mihaela Liana

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

39

Pocol Florica Liliana

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

40

Fule-Leuce Mirela Paula

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

41

Gyarmati Erika

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

42

Abrudan Minodora

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

43

Bot Dorina

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

44

Lupu Paula

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

45

Petrica Alina Mariana

Asistent medical

Principal

BFT

 

46

Ghilea Cornelia

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

47

Caraman Nicoleta

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

48

Bodog Gabriela

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

49

Jurău Ioana

Asistent medical

Principal

Medicină Generală

 

50

Lazea Paula

Asistent medical

 

Medicină Generală